parallax background

معرفی شرکت فروسیلیسیم خمین

سهامی عام

شرکت فروسیلیسیم خمین با ظرفیت اسمی اولیه تولید 12.000 تن فروسیلیسیم و 4.000 تن پودرمیکروسیلیکا در سال، واقع در شهرک صنعتی خمین و در زمینی به مساحت 135000 متر مربع در 25 بهمن سال 96 با حضور مسئولین محترم کشوری و استانی افتتاح گردید. ظرفیت اسمی شرکت با افتتاح فاز دوم در اسفند ماه 1401 به تولید 30.000 تن  فروسیلیسیم و 10.000 تن پودرمیکروسیلیکا در سال افزایش یافت. این شرکت با هدف تولید بخشی از فروسیلیسیم کشور و صادرات این محصول تاسیس گردیده است.

 

شرکت پیام هونامیک با هدف سرمایه گذاری در بخش صنایع معدنی و مشارکت درگسترش و بالا بردن توان صنعتی کشور و تأمین نیازهای صنعتی خصوصأ صنایع معدنی و فلزی کشور  در سال 1390 تاسیس و  با توجه به نیاز صنایع فولاد به محصول فروسیلیسیم به عنوان ماده مکمل و برنامه توسعه کشور در حوزه گسترش این محصول استراتژیک، با در نظر گرفتن توانمندی های موجود، در سال 1394 تصمیم بر احداث واحد تولید فروسیلیسیم به ظرفیت 12 هزار تن در سال گرفته شد.
شرکت پیام هونامیک پس از بهره برداری از کارخانه تولید فروسیلیسیم و موفقیت های کسب شده در این صنعت، با تمرکز به تولید این محصول در خرداد ماه سال 1397 نام خود را به "شرکت فروسیلیسیم خمین" تغییر داد.
شرکت فروسیلیسیم خمین با ظرفیت اسمی تولید 12000 تن فروسیلیسیم و 4000 تن پودرمیکروسیلیکا در سال، واقع در استان مرکزی و در شهرک صنعتی شهرستان خمین و در زمینی به مساحت 135000 متر مربع با پتانسیل اجرای حداقل 2 طرح توسعه در زمینه فروآلیاژها در 25 بهمن سال 1396 با حضور مسئولین محترم کشوری و استانی افتتاح گردید. این شرکت با هدف تولید بخشی از فروسیلیسیم کشور و صادرات این محصول تاسیس گردیده و جهت تامین برق مورد نیاز کارخانه اقدام به احداث یک واحد پست برق اختصاصی 63 به 20 کیلو ولت در محل پروژه نمود که از ظرفیت این پست در فاز دوم توسعه با صرف هزینه بسیار کمتر از ایجاد یک پست جدید استفاده گردید.
در اسفند ماه سال 1398 پیشنهاد طرح توسعه شرکت برای افزایش ظرفیت تولید فروسیلیسیم یا تولید فروسیلیکو منگنز جهت بررسی مطالعات اقتصادی به شستان ارائه گردید که نهایتاً طرح تولید 18.000 تنی تولید فروسیلیس در دی ماه سال 1399 مورد تایید قرار گرفت. این پروژه در اردیبهشت سال 1400 آغاز و در اسفند سال 1401 به بهره برداری رسید و در مدار تولید قرار گرفت.
با توجه به الزام عرضه سهام شرکت های زیر مجموعه شستان در سازمان بورس و اوراق بهادارشرکت فروسیلیسیم خمین به عنوان اولین شرکت از شرکت های زیر مجموعه شستان در تیر ماه  سال 1401  در فرابورس ایران عرضه گردید.
شرکت فروسیلیسیم خمین توانسته با به کارگیری به روزترین تجهیزات خط تولید و آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت و رعایت کلیه استانداردهای کیفی و زیست محیطی، محصولی با کیفیت و قابل عرضه در بازارهای داخلی و خارجی جهت مصرف در صنایع فولاد، چدن، آلیاژسازی و ریخته‌گری تولید نماید.در این طرح در جهت توسعه‌ای پایدار و حفاظت از محیط زیست منطقه، از یکی از بهترین روش‌ها و تجهیزات غبارگیری برای کنترل گازهای آلاینده استفاده شده است. همچنین برای تامین مداوم مواد اولیه خود اقدام به اکتشاف و بهره‌برداری از دو واحد معدن سنگ سیلیس در منطقه محلات و شازند اراک نموده است. با بهره‌برداری از این مجموعه تولیدی در کنار تامین نیاز کشور و صادرات محصول به بازار های جهانی بویژه کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج همیشه فارس، زمینه اشتغال مستقیم بیش از 270 نفر از جوانان برومند این مرز و بوم نیز فراهم شده است.
واحد تحقیق و توسعه شرکت همگام با دانش روز دنیا و در راستای اهداف سازمانی با بهبود و توسعه فرآیندهای تولید و کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان تولید در حال فعالیت می‌باشد. 

ماموریت

تولید فروسیلیسیم و میکروسیلیکا
 

شرکت فروسیلیسیم خمین ماموریت خود را به عنوان یکی از تولید کنندگان صنعت فروآلیاژ کشور تولید فروسیلیسیم و اجرای طرح های توسعه ای در صنعت فروآلیاژ و صنایع وابسته با هدف ایجاد ارزش افزوده ،خلق منافع برای ذینفعان و توسعه پایدار ، جهت برآورده کردن نیاز صنایع فولاد سازی و ریخته گری کشور تعریف نموده است. بهره گیری از نیروهای جوان و متخصص و استفاده از تکنولوژی نوین و کارآمد ضمن توجه ویژه به قوانین ملی و بین المللی در حوزه مدیریت مصرف انرژی، ایمنی،بهداشت و محیط زیست سرلوحه این ماموریت قرارگرفته است.

پیام مدیرعامل

شرکت فروسیلیسیم خمین در راستای ایجاد بستری مناسب و پویا و تعامل با سایر سرمایه گذاران و حضور فعال و کارآمد در بازار سرمایه و سایر محیط‌های کسب و کار در حال فعالیت است. این شرکت با استعانت از الطاف پروردگار متعال و بهره مندی از نیروی انسانی و متخصص و متعهد برای ارتقاء جایگاه خود، راهبردهای مناسبی را طرح ریزی نموده که با اجرای آنها به منظور ارزش آفرینی برای ذینفعان در تلاش است.

خدای را سپاس که با همکاری تیمی متخصص و متعهد توانستیم در عرصه پیشبرد و رشد کشور گام برداشته و با افزایش سهم صادرات و کاهش واردات در زمینه فروسیلیسیم به شعار "دریا شود آن رود که پیوسته روان است" جامه عمل بپوشانیم. در این راستا با طرح ریزی و چشم انداز بلند مدت و همچنین حفظ کرامت انسانی، حفظ محیط زیست، مشتری مداری و دانش محوری سعی در افزایش دستاورهای ملی خواهیم داشت.

به امید سربلندی میهن عزیزمان ایران

محمد فرج زاده

مدیرعامل

خط مشی کیفیت

فروسیلیسیم خمین

شرکت فروسیلیسیم خمین، در زمینه تولید فروسیلیسیم و میکروسیلیکا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات فروآلیاژی کشور جهت کسب جایگاه شایسته در بازار داخلی و جهانی فروسیلیسیم، محصولات خود را منطبق با استانداردهای ملی و جهانی تولید و ضمن بهره‌گیری از سیستم مدیریت کیفیت یکپارچه، بر اساس استانداردهای

ISO45001:2018 –ISO14001:2015 – ISO 9001:2015 عرضه می‌نماید. این سازمان خود را متعهد می‌داند در راستای بهبود مداوم اثربخشی و حرکت به سوی مشتری مداری، حفاظت محیط زیست و منابع انسانی و تجهیزات اصول زیر را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد:

سازمان ما برای دستیابی به این اهداف و با پایبندی به رعایت الزامات قانونی و مقرراتی و مشارکت و مشاوره کارکنان، راهبردهای لازم و مناسب را تعیین و طرح ریزی نموده است، که خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه زمینه ای برای تعیین اهداف کیفیت، ایمنی و محیط زیست در همه سطوح سازمان است و در تناوب های معین به منظور کسب اطمینان از تناسب و اثربخش بودن، مورد بازنگری قرار می‌گیرد. اینجانب با اعتقاد کامل و عزمی راسخ از این سیستم پشتیبانی نموده و خود را متعهد به اجرای این خط‌ مشی و تامین منابع مورد نیاز سیستم‌های مدیریت یکپارچه دانسته بدیهی است جهت دستیابی به اهداف فوق نیاز به همکاری همه جانبه مدیران و کارکنان در کلیه سطوح شرکت می‌باشد. لازم است کلیه کارکنان شرکت با مطالعه، درک عمیق، ترویج، تبلیغ و اجرای آن سازمان را در دستیابی به اهداف تعیین شده یاری دهند.

1
ارتقاء و بهبود رضایتمندی کلیه ذینفعان شرکت
2
ارتقا و بهبود وضعیت کیفی و کمی محصول و توسعه روش‌های کسب و کار
3
ایجاد بازارهای جدید و تلاش جهت حضور موفق در بازارهای بین المللی
4
پیشگیری از ایجاد آلودگی و کنترل جنبه های بارز زیست محیطی، افزایش فضای سبز و بهینه‌سازی مصرف انرژی
5
افزایش مشارکت پرسنل، ارتقاء سطح توانمندی‌های منابع انسانی و ایجاد سازمانی یادگیرنده در جهت ارتقاء بهره وری و فرهنگ سازی سازمانی
6
تلاش در جهت افزایش ایمنی و بهداشت محیط کار ، حذف خطرات و کاهش ریسک‌های ایمنی و بهداشت حرفه ای و به حداقل رساندن حوادث، بیماری‌ها و خسارات

مسئولیت های اجتماعی

Corporate Social Responsibility
 

مسئولیت اجتماعی (Corporate Social Responsibility) یا مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها از جستارهای «اخلاق کسب و کار» است که به نقش شرکت‌ها در حوزه اجتماع می‌پردازد. مسئولیت اجتماعی مجموعه وظایف و تعهداتی است که سازمان بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در پیوند با مسئولیت شرکت در برابر جامعه، انسان‌ها و محیطی است که سازمان در آن فعالیت می‌کند و این مسئولیت از جستارهای اقتصادی و مالی فراتر می‌رود. شرکت فروسیلیسیم خمین با آگاهی از این موضوع، رعایت اصل مسئولیت اجتماعی شرکتی را در دستور کار خود قرار داده است.

اطلاعات بیشتر

افتخارات و گواهینامه ها

افتخارات شرکت فروسیلیسیم خمین
مشاهده همه